Recenzja Memodo: wallbox Sungrow

Przedstawiamy kolejną nowość – wallbox Sungrow przeznaczony do sieci 50/60 Hz. To kolejne, po falownikach i magazynach energii, uzupełnienie oferty tego producenta dedykowanych do instalacji przydomowych. Jakie możliwości daje ładowarka do pojazdów elektrycznych Sungrow? Sprawdziliśmy to.

Nowy wallbox Sungrow ma moc 11 kW i jeden punkt ładowania. Stworzony z myślą o systemach przydomowych, dlatego też został wyposażony w kabel do ładowania o długości 7 metrów. Dostęp do skrzynki reguluje karta RFID, z której korzystasz w podobny sposób, co z karty zbliżeniowej.

Moc 11 kW
Fazy AC 3
Port do ładowania kabel 7 m
Liczba punktów ładowania 1
Kontrola dostępu RFID
Wykorzystanie nadwyżki energii Tak, od III kwartału 2022 r.
Licznik energii Brak pomiaru

Wallbox Sungrow – tryby ładowania

Ładowarka Sungrow posiada cztery tryby ładowania, które pozwalają znacząco zredukować wykorzystanie energii z sieci. Są to:

  • Green Power Charging – ładowanie ekonomiczne. Priorytetem jest tutaj zwiększenie autokonsumpcji poprzez optymalne wykorzystanie mocy ładowania, gdy dostępna jest energia z fotowoltaiki. Natomiast bez podłączenia do instalacji PV czerpie maksymalnie 6 A prądu z sieci.
  • Ustawienia wstępne ładowania – zapewnia gotowość pojazdu do pracy o żądanej porze i z żądaną mocą, ale z wykorzystaniem jak największej ilości energii odnawialnej.
  • Ładowanie spersonalizowane – ładowanie odbywa się przez określony czas. Samochód ładuje się tylko o wybranej godzinie. Przykładowo, jeśli ustawimy, że ma ładować się tylko między 10:00 a 16:00, to nawet jeśli przed lub po tej godzinie wtyczka będzie znajdować się w pojeździe, ładowanie będzie wstrzymane.
  • Szybkie ładowanie – umożliwia ładowanie z największą możliwą wydajnością przy pomocy prądu przemiennego 11 kW, zarówno z fotowoltaiki, jak i z sieci.
Wallbox Sungrow

Instalacja i zarządzanie pracą Wallbox Sungrow

Instalacja Wallbox Sungrow jest bardzo łatwa i intuicyjna – dokonasz jej bez pomocy drugiej osoby. Skrzynka może być zamontowana na ścianie lub stojaku. Klasa ochrony IP65 sprawia, że możesz ją zainstalować zarówno w garażu, jak i na zewnątrz budynku.

Uruchomienie urządzenia oraz monitorowanie jego pracy odbywa się całkowicie zdalnie. Możesz do tego celu wykorzystać aplikację Sungrow iSolarCloud lub korzystać z dedykowanego portalu. Zarówno jedna, jak i druga opcja pozwala sprawdzić przepływy energii oraz dostosować ustawienia do swoich potrzeb.

Co więcej wallbox Sungrow objęty jest pięcioletnią gwarancją. Jeżeli zdecydujesz się na zintegrowanie urządzenia z systemem przydomowej fotowoltaiki wykonanym przy pomocy produktów Sungrow, zapewnimy Ci pełne wsparcie merytoryczne i serwisowe.

Zbuduj własny system Sungrow

Produkty Sungrow, dzięki którym możesz skonfigurować niemal kompletną przydomową instalację PV to:

 – wallbox Sungrow,

 – falownik hybrydowy Sungrow,

 – magazyn energii Sungrow SBR o pojemności od 9,6 aż do 25,6 kWh.

Ładowarka EV to kolejny, obok falownika hybrydowego oraz magazynu energii, element systemu Sungrow dedykowany do instalacji przydomowych. Moc 11 kW, kontrola dostępu przy pomocy karty RFID, a także cztery tryby ładowania sprawiają, że jest to wyjątkowo praktyczny i funkcjonalny element zwiększający niezależność i autokonsumpcję. Z kolei dzięki lekkiej i kompaktowej konstrukcji, jak również braku ograniczeń dotyczących montażu, urządzenie spełnia wymagania każdego klienta.

Podsumowanie

  • system Sungrow wciąż się rozrasta! AC-Wallbox to kolejny element stworzony z myślą o przydomowych systemach PV;
  • lekka, kompaktowa i poręczna ładowarka Sungrow EV może być umieszczona zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku;
  • dzięki mocy 11 kW, a także czterem trybom ładowania jeszcze lepiej wykorzystać nadwyżkę PV, zyskując jeszcze większą niezależność od sieci.