Nowy e-shop z fotowoltaiką Memodo.pl już działa

Dzisiaj oficjalnie wystartował sklep internetowy Memodo w języku polskim. Daniel Schmitt, jeden z założycieli firmy Memodo, tłumaczy w krótkim wywiadzie, co oznacza ten ważny krok.

Co prowadziło Was do rozwoju firmy Memodo również w Polsce?

Memodo zostało założone w 2013 roku w Niemczech. Naszym celem jest stać się wiodącym ekspertem i dystrybutorem w dziedzinie magazynowania energii elektrycznej. W Polsce działamy od 2020 roku, a w sąsiednich Czechach, gdzie mieści się nasz oddział, od 2017 roku. Biorąc pod uwagę, że w ostatnich latach odczuwamy coraz większy popyt na fotowoltaikę, a zwłaszcza na akumulatory, nadszedł czas, gdy przedstawiamy całą naszą ofertę za pośrednictwem sklepu internetowego. Trzeba dodać, że z pomysłem rozszerzenia działalności firmy Memodo na Czechy, Słowację i Polskę przyszli dwaj młodzi przedsiębiorcy, a na co dzień przyjaciele, Jonáš Kasal i Lukáš Růžička. Branża PV w Polsce rośnie najszybciej ze wszystkich sektorów odnawialnych źródeł energii (OZE), dlatego decyzja o wejściu na tak interesujący rynek w samym sercu Europy nie była ciężka.

Jakie to przynosi korzyści dla klientów?

Firmy instalacyjne w całej Polsce mają teraz dostęp do naszego bogatego portfolia produktów. Od systemów montażowych, falowników, modułów fotowoltaicznych, aż po komercyjne akumulatory – oferujemy wszystkie komponenty, żeby udostępnić idealną bazę do zastosowania w każdym projekcie. Zamówienia online są niezwykle proste, a aktualna dostępność produktów jest wyświetlana w czasie rzeczywistym. Dostępne są również obszerne opisy produktów, pliki do pobrania i wiele innych.

Dlaczego instalatorzy powinni wybrać Memodo?

Nie jest to łatwe pytanie. W partnerstwie bardzo ważne jest zaufanie i to nad nim trzeba pracować. Możemy tylko powiedzieć, że ponad 2000 firm instalacyjnych w Niemczech, ale też w innych krajach, ufa nam oraz naszym kolegom i chętnie zaopatruje się w Memodo. Z pewnością nie ma innego dystrybutora w Europie, który miałby większe doświadczenie w dziedzinie magazynowania energii – w tym roku dostarczymy firmom instalacyjnym w całej Europie ponad 10 000 akumulatorów PV. Oczywiście dbamy o niezawodną dostawę towarów, udzielamy limitów kredytowych i zapewniamy wsparcie techniczne. Najważniejsza jest dla nas relacja z klientem. Ludzie kupują od ludzi – traktujemy to bardzo poważnie.

Co jeszcze oferuje e-shop Memodo poza produktami PV?

Na polskim rynku stawiamy na razie pierwsze kroki, ale można oczekiwać ciągłego rozwoju. Poprzez stronę internetową udostępniamy już webinary i artykuły. Po kryzysie koronawirusa planujemy wyruszyć w trasę na Memodo Roadshow w celach jak najszerszej promocji naszej firmy. Będziecie mieli możliwość spotkać się z nami i poznać najważniejszych producentów na rynku PV. Aktualnie dostarczamy wszystkie produkty z magazynu w Erding. W przyszłości planujemy również centralny magazyn, żeby wszędzie dotrzeć jak najszybciej. Jest to dla nas początek długiej podróży, na którą z radością czekamy.