SHOWTIME – Nadchodzi LG Chem RESU Prime

Innowacyjne pomysły dotyczące funkcji i designu poprowadziły LG Chem do wprowadzenia nowej generacji akumulatorów. Wraz z wszystkimi szczegółami przedstawiamy Państwu nowość wśród wysokonapięciowych akumulatorów: LG Chem RESU Prime.

Jakich funkcji możemy się spodziewać?

Oczekujemy, że nowe akumulatory będą dostępne w drugim kwartale 2021 r. Będą kontynuacją systemów magazynowania energii RESU Gen1 i RESU Gen2. Nowość koreańskiej firmy będzie dostępna w dwóch wersjach: LG RESU10H i RESU16H Prime. Jak sugerują nazwy, akumulatory mają pojemność 9,6 kWh i 16 kWh. Moc szczytowa to 5 kW i 7 kW dla mniejszego modelu oraz 7 kW i 11 kW dla większego modelu.

LG Chem RESU Prime 10H i 16H
LG Chem RESU Prime 10H i 16H

W celu zwiększenia pojemności magazynowania systemy można łączyć równolegle. Niestety nie można ich mieszać, 10H łączy się z 10H oraz 16H z 16H. Równoległe połączenie zwiększa również moc, która przy 2 x 16 H wynosi 14 kW, a pojemność 32 kWh. Szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych jest to wystarczająca pojemność, aby utrzymać wysokie zużycie własne. Sprawność wynosi teraz ponad 90%, czyli o 5% więcej niż u RESU Gen2.

Ogromną zaletą nowej generacji akumulatorów są protokoły komunikacyjne. LG Chem Prime obsługuje zarówno RS485, jak i CAN, wcześniej było to albo jedno, albo drugie. Podczas składania zamówienia nie musisz już zwracać uwagi na to, co obsługuje Twój falownik. Nowością jest również monitorowanie RESU, dzięki czemu Ty i Twój klient macie dostęp do magazynu energii za pośrednictwem aplikacji lub przeglądarki internetowej. LG Chem Prime będzie kompatybilny z następującymi falownikami:

  • SolarEdge
  • SMA
  • Sungrow
  • GoodWe

Nasz wybór to LG Chem Resu Prime z falownikami SMA i SolarEdge.

Co z designem i budową LG Chem Resu Prime?

Design przypomina RESU 10M, ponieważ nowy Prime składa się również z dwóch modułów akumulatorowych i jednostki sterującej, „mózgu” akumulatorowego z BMS i elektroniki. Każdy moduł waży 41 kg dla wersji 10 H i 65 kg dla wersji 16 H, dlatego do instalacji potrzebne będą prawdopodobnie dwie osoby. Wykonanie całej instalacji przez jedną osobę, jak np. u BYD, jest tutaj nierealne. Seria Prime jest instalowana na ziemi, montaż naścienny nie jest możliwy.

Budowa LG Chem Resu Prime
Budowa LG Chem Resu Prime

Dzięki stopniowi ochrony IP55 bez problemu można instalować system na zewnątrz, np. w garażu, o ile temperatura nie spadnie poniżej -10 stopni. Uwaga: przy niższych temperaturach BMS wyłączy się i należy go ponownie włączyć.

Z niecierpliwością czekamy na zainstalowanie LG Chem RESU Prime i przetestowanie go po raz pierwszy. Przyjrzymy się systemowi jeszcze bliżej. Co już wiemy: nowa generacja akumulatorów jest zbudowana z myślą o wysokim zużyciu własnym i rosnącym zapotrzebowaniu na energię, zgodnie z obowiązującym trendem.

Kluczowe informacje

  • LG Chem wprowadzi na rynek nową generację magazynów energii, prawdopodobnie wiosną 2021 roku.
  • LG Chem RESU10H Prime i -16H Prime mają idealną pojemność do wysokiego zużycia własnego w domach jednorodzinnych.
  • Protokoły komunikacyjne będą wielkim hitem. Akumulatory Resu Prime będą obsługiwać RS485 i CAN.