Jolywood, Hollywood? Producent modułów Jolywood chce podbić rynek PV

Kim jest Jolywood? Jolywood jest największym producentem ogniw bifacjalnych typu N i naszym nowym partnerem. W tym artykule skupimy się na innowacyjnej technologii N-type. Zdradzimy również, gdzie nasz partner działa jak na razie w Europie i co sprawia, że ​​jego panele są odpowiednie do inwestycji typu brownfield.

O producencie: Jolywood w skrócie

Z roczną produkcją 3 GW, chińska firma Jolywood jest światowym liderem w zakresie produkcji ogniw fotowoltaicznych i modułów typu N. Jednocześnie ten producent Tier-1 jest największym producentem z 30% udziałem na rynku. W społeczności Munich Re chiński producent ma u boku silnego i niezawodnego partnera. Pierwsze PV instalacje multi-MW zostały już zrealizowane w Europie i Niemczech. Poniżej przedstawimy największą z nich.

Technologia ogniw – bifacjalne moduły N-type

W przeciwieństwie do zaawansowanej technologii P-type, krzemowa powierzchnia ogniw N-type jest domieszkowana fosforem. W związku z tym ogniwa typu N nie są podatne na defekty boru i tlenu, a zatem nie występuje degradacja wywołana światłem (LID).

Wszystko to zapewnia dłuższą żywotność i większą sprawność paneli. Ponadto ogniwa N-type są mniej podatne na zanieczyszczenie metaliczne krzemu. Kolejną zaletą jest niższy współczynnik temperaturowy. Produkcja ogniw typu N jest zwykle bardziej skomplikowana. Jolywood wykorzystuje w swoich modułach opatentowaną technologię ogniw NTOPCon.

Półprzewodniki domieszkowane
Półprzewodniki domieszkowane

U bifacjalnych paneli promienie słoneczne mogą być absorbowane z obu stron. Dla tego typu modułów obustronna absorpcja staje się typową cechą, która zapewnia większą wydajność i szeroki zakres zastosowań. Dodatkowo skutkuje to niższymi rezystencjami i dochodzi do mniejszych strat ciepła.

Technologia Halfcut

Moduł zazwyczaj składa się z 60 ogniw. Podział modułu na 120 półogniw niesie za sobą szereg zalet, które są widoczne zwłaszcza w przypadku częściowego zacienienia. Na przykład, jeśli cień pada na dolną połowę panelu, górna połowa nadal może wytwarzać energię, jak przy użyciu całej jego powierzchni. Rezultatem jest wyższa wydajność.

Różne modele modułów Jolywood

Jolywood w swoich produktach łączy 3 technologie. Dzięki wbudowanemu fosforu ogniwa typu N zapewniają bardzo długą żywotność i wysoką wydajność. Jest to szczególnie widoczne w wysokiej sprawności, która w przypadku modułów Jolywood wynosi ponad 21%. Jako pierwszy z naszych nowych produktów przedstawimy Jolywood JW-HT120N-340W, all black.

Moduły Jolywood
Moduły Jolywood

Najważniejsze cechy tego modułu:

 • 340 Wp
 • All black
 • Bifacial
 • 120 półogniw
 • Sprawność 21,39 %
 • 15-letnia gwarancja na wykonanie
 • 30-letnia liniowa gwarancja na moc
 • Waga: 19,0 kg
 • Złącze: kompatybilne z MC4

Największy park solarny z panelami N-type w Europie

Zonnepark Rilland BV produkuje zieloną energię w Holandii od 2019 roku. Jest wyposażony w 40 000 bifacjalnych panelów N-type o mocy prawie 12 MW, w wyniku czego staje się największym tego typu parkiem słonecznym w Europie. Projekt ten został zrealizowany wraz z farmą wiatrową na obszarze przeznaczonym na OZE.

Bezpieczeństwo inwestycji odgrywa kluczową rolę, zwłaszcza w przypadku dużych projektów. Ze społecznością Munich Re jako partnerem minimalizuje się ryzyko inwestycyjne dla tych projektów.

Zdjęcie: Projekt Unisun Zonnepark Rilland BV
Zdjęcie: Projekt Unisun Zonnepark Rilland BV

Podsumowanie

Jolywood stawia na bifacjalne moduły N-type i technologię Halfcut. Otrzymujesz mocne panele, które osiągają maksymalne wartości nawet w złych warunkach oświetleniowych i częściowym zacienieniu. Szczególnie doceniamy wieloletnie doświadczenie firmy z ogniwami N-type, wysoką jakość produktów oraz dobry stosunek jakości do ceny.

Jolywood ma wiele do zaoferowania, z uwagi na swoją silną pozycję finansową. Chiński producent jest notowany na Bloomberg jako producent Tier 1. Ponadto Jolywood ma u boku partnera Munich Re, co zapewnia inwestorom i projektantom bezpieczne planowanie. Postrzegamy Jolywood jako doskonałe uzupełnienie naszego dotychczasowego portfolio modułów. Będą one ogrywać ważną rolę zwłaszcza w dużych naziemnych instalacjach PV.

Kluczowe informacje:

 • Jolywood to nowość wśród producentów modułów w naszym portfolio. Od stycznia oferujemy moduł JW-HT120N-340W all black.
 • Chińska firma produkuje moduły bifacjalne z półogniwami N-type. Połączenie tych 3 technologii zapewnia długą żywotność paneli.
 • W Europie powstał już wspaniały projekt z panelami Jolywood: Unisun Zonnepark Rilland BV w Holandii, dlatego moduły są idealne do projektów PV na otwartej przestrzeni.

Zobacz moduły Jolywood na naszej platformie B2B.