Jakie panele fotowoltaiczne wybrać w 2021 roku?

Rok 2021 dla przedstawicieli branży PV to przede wszystkim czas wielu wyzwań. Obecnie największą bolączką jest ograniczona dostępność paneli fotowoltaicznych na rynku europejskim spowodowana opóźnieniami w dostawach z Azji. Jak z tym problemem radzi sobie jeden z największych dystrybutorów modułów PV i systemów magazynowania energii w Europie, firma Memodo?

Jakość vs dostępność

Rynek fotowoltaiczny nie jest wyjątkiem. Niedobór komponentów oraz problemy z zaopatrzeniem spowodowane między innymi pandemią COVID-19 dotykają wiele branż. Firma Memodo, chociaż weszła na rynek polski stosunkowo niedawno, może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży PV na skalę europejską. Pozwoliło nam to wypracować sieć stałych kontaktów z czołowymi producentami, dzięki którym możemy zaoferować instalatorom w Polsce dostęp do niezbędnych produktów o wysokiej jakości – wyjaśnia Paweł Wroniak, account manager Memodo.

Firma Memodo stawia na jakość, dlatego w ofercie sklepu internetowego PV znalazły się propozycje znanych i sprawdzonych producentów. W najbliższym czasie dostępne będą m.in. moduły Jinko i Trina. Produkty obydwu firm znalazły się w rankingu najlepszych paneli fotowoltaicznych w 2021 roku przygotowanym przez instytut PVEL.

Polecamy naszym klientom moduły Jinko, Trina oraz Jolywood w przedziale mocy 370-400Wp. Mają obecnie najlepszą przewidywaną dostępność, jednocześnie są to znane i sprawdzone marki. Zespół Memodo oferuje instalatorom pełną pomoc w zakupie oraz doborze poszczególnych komponentów niezbędnych do stworzenia pełnej instalacji fotowoltaicznej, także w kwestii wyboru baterii.

Panele fotowoltaiczne – propozycje Memodo na 2021 rok

Trina Vertex S 400 W

Seria modułów fotowoltaicznych Vertex S firmy Trina Solar, to nowość na rynku fotowoltaicznym. Charakteryzuje się małymi rozmiarami przy 21.1% wydajności modułu, między innymi dzięki zastosowaniu technologii połączeń międzyogniwowych o dużej gęstości. Większa moc i większa wydajność oznacza jednocześnie mniejsze koszty instalacji.

Więcej o Trina Vertex S 400 W

Zobacz wszystkie moduły Trina

Jolywood 380 W, bifacial szkło-szkło

Jolywood proponuje niezwykle wydajne panele fotowoltaiczne z monokrystalicznymi, półogniwami typu N. Dzięki połączeniu tych technologii, produkty Jolywood mają długą żywotność. Producent udziela 30-letniej liniowej gwarancji na moc i 15-letniej gwarancji na jakość wykonania.  Zaletą modułów bificial są ogniwa 9-busbar, które charakteryzują się atrakcyjnym wizualnie wyglądem, dzięki czemu panele idealnie nadają się do montażu na prywatnych dachach. 

Więcej o Jolywood 380 W, bifacial szkło-szkło

Zobacz wszystkie moduły Jolywood

JinkoSolar JKM370N-6TL3-V

Moduł 370 W z serii Tiger producenta JinkoSolar oparty jest na technologii N-Type i Tiling Ribbon. Oprócz wysokiej sprawności 21,25%, a także dużej odporności na warunki zewnętrzne, moduł dobrze sobie radzi z światłem rozproszonym. Producent zapewnia 15-letnią gwarancję na jakość wykonania oraz 30-letnią liniową gwarancję na moc.

Więcej o JinkoSolar JKM370N-6TL3-V

Zobacz wszystkie moduły JinkoSolar

Bądź na bieżąco

We współpracy z największymi producentami modułów fotowoltaicznych, firma Memodo przygotowuje kolejną serię darmowych szkoleń dla instalatorów. Pierwsze odbędą się już w sierpniu. Zapisz się na Newsletter Memodo, dzięki czemu będziesz na bieżąco. Więcej informacji o szkoleniach znajdziesz tutaj.