Gwarancja dostępności Memodo

Nie ma nic bardziej irytującego niż zła dostępność produktów oraz opóźnienia w dostawach – znamy to. Rozwiązaniem jest gwarancja dostępności Memodo na wybrane produkty. Co się za tym kryje i jak można z tego skorzystać?

Gwarancja dostępności Memodo w skrócie

Gwarancja dostępności produktów należących do tej kategorii jest zapewniona na trzy miesiące lub do określonej daty – artykuły rozpoznasz po zielonej etykiecie z kciukiem w górę. Możesz wybrać spośród ponad 30 produktów; akumulatorów, falowników, modułów i akcesoriów. Dzięki temu zaprojektujesz kompletny system PV z produktów gwarantowanych. Jeśli nie spełnimy warunków gwarancji, a Ty udowodnisz nam to, w rezultacie do Twojej kieszeni trafi voucher o wartości 250 EUR. Jako dowód posłużą zdjęcia i „zrzuty ekranu” z potwierdzeniem zamówienia oraz udokumentowanym opóźnieniem w dostawie.

Wszystkie zalety gwarancji:

  • Więcej czasu na naprawdę ważne rzeczy
  • Sprawniejsze i łatwiejsze planowanie
  • Prace instalacyjne bez opóźnień
  • Voucher o wartości 250 euro, jeśli nie spełnimy warunków

Koronawirus i boom na PV

Dzięki gwarancji dostępności chcemy przede wszystkim odciążyć firmy instalacyjne i zaoferować większe bezpieczeństwo planowania w niepewnych czasach. Od końca 2019 r. kryzys koronawirusa dotyka wszystkich kontynentów i opóźnia dostawy oraz wprowadzanie nowych produktów na rynek PV. Niektórzy producenci musieli tymczasowo zamrozić swoje procesy produkcyjne lub całkowicie je zamknąć. Nawet jeśli sytuacja pandemii ulegnie poprawie, moce produkcyjne będą rosnąć pomału. Szlaki transportowe zostały również znacznie wydłużone z powodu objazdów, braku pozwoleń na wywóz, dokładnych inspekcji i środków higieny.

Cały czas jest jednak wysokie zapotrzebowanie na systemy fotowoltaiczne. Jak na razie zainstalowana moc w Polsce podwaja się z roku na rok. Z danych od Polskiej Sieci Elektroenergetycznej wynika, że inwestycje fotowoltaiczne w Polsce nie zwalniają. W pierwszych 9 miesiącach 2020 roku w kraju powstały elektrownie PV o większej mocy niż całkowita zainstalowana moc na koniec 2019 roku.

Więcej miejsca, więcej produktów

Aby gwarancja dostępności była możliwa, potrzebne jest przede wszystkim jedno – powierzchnia magazynowa. Ponownie powiększyliśmy nasze magazyny i stworzyliśmy dodatkową przestrzeń, w wyniku powierzchnia ta wynosi ponad 5000 m2. Przy większej powierzchni jesteśmy w stanie zapewnić bardziej kompleksowy asortyment towarów objętych gwarancją dostępności. Należą do nich produkty SolarEdge, Jinko Solar, LG Chem, LG Electronics oraz Mounting Systems.

Nasz zespół ds. zakupów planuje długoterminowo i uważnie śledzi stany magazynowe, aby towary były zawsze dostępne. Ważny jest tu codzienny kontakt z producentami i dobra współpraca. Pracujemy nad rozszerzeniem gwarancji dostępności o następne artykuły, a także innych producentów.

Gwarancja dostępności Memodo – podsumowanie:

  • Gwarancja dostępności wybranych produktów oferowana jest na okres 3 miesięcy lub do podanego terminu.
  • Przede wszystkim chcemy zapewnić bezpieczne planowanie, szczególnie w niepewnych czasach.
  • Większa powierzchnia magazynowa i dobre zarządzanie towarami to filary naszej gwarancji dostępności.

Tutaj dowiesz się więcej na temat Gwarancji dostępności Memodo.