BYD Commercial – magazynowanie energii dla firm

Zainteresowanie samowystarczalnością energetyczną pojawia się zarówno w zwykłych gospodarstwach domowych, jak również w firmach. Wielkość systemów BYD Commercial często przekracza 100 kW mocy fotowoltaicznej i 100 kWh pojemności magazynowej. Pomimo zróżnicowanych i wysokich wymagań, akumulatory firmy BYD cieszą się dużą popularnością w tej kategorii. Przedstawiamy szczegóły oraz cenne rady na temat magazynów energii BYD Commercial.

BYD Commercial to gwarancja jakości i przystępnej ceny

Pierwszym z powodów, dla których BYD Commercial jest jednym z najpopularniejszych wyborów dla średnich i dużych projektów korporacyjnych, jest stosunek ceny do wydajności. Komponenty tego systemu są produkowane w dużych ilościach, co pozwala zaoferować cenę, z którą trudno konkurować.

Po drugie, BYD standardowo integruje moduły akumulatorowe ze swoimi autobusami elektrycznymi, co gwarantuje solidność całego systemu. Inwerter bateryjny pochodzi z niemieckiej firmy Refusol, która już od ponad 50 lat zajmuje się energoelektroniką, a produkcją falowników od ponad 20 lat. Ich wieloletnie doświadczenie gwarantuje jakość i dostępność na rynku. Ostatnim z elementów systemu jest jednostka sterująca, którą z kolei dostarcza producenta Smart1, również z Niemiec. Firma ta zajmuje się systemami sterowania od 2010 roku.

Wymienione firmy funkcjonują w Europie i mają tu swoje oddziały, dzięki czemu zawsze można na nich polegać, a w razie komplikacji jest z kim się skontaktować. Wszystkie trzy komponenty systemu znajdują się w standardowej obudowie o stopniu ochrony IP21.

Konstrukcja BYD C230

Jak wykorzystać akumulator do maksimum

Systemy akumulatorowe są idealnym rozwiązaniem dla zwiększenia zużycia własnego. Akumulator BYD Commercial ma również funkcję „peak shaving”, na której zalecamy skupić się w większości projektów. Operowanie ze zmniejszaniem szczytowych obciążeń jest często bardziej opłacalne niż bezpośrednie zwiększanie własnego zużycia. Wreszcie, akumulator może być używany w połączeniu ze stacjami ładowania w trybie „power boost”, aby nie przekroczyć zarezerwowanego poboru energii.

Kompatybilność systemu BYD Commercial

W związku z tym, że jest to system AC-coupling, akumulator można ładować z elektrowni wiatrowej, wodnej lub z układu kogeneracyjnego. Oczywiście najczęstszą opcją jest ładowanie magazynu energii przez instalację fotowoltaiczną. W tym przypadku z pewnością zadowoli duża swoboda przy wyborze falownika. Z jednostką sterującą można zintegrować inwertery SMA, SolarEdge, Sungrow i inne.

Dzięki takiemu rozwiązaniu skorzystasz jeszcze bardziej: nie tylko masz wszystko w jednym monitoringu ze Smart1, ale także możesz sterować systemem fotowoltaicznym. Układ dynamicznie reguluje moc falowników do zerowej nadwyżki. Masz również możliwość regulacji 0, 30, 60 lub 100% mocy zgodnie z wymaganiami dystrybutora sieci.

Elastyczność systemu BYD Commercial

Akumulator BYD commercial jest produkowany w dwóch wersjach: C130 i C230. W obu systemach występuje ten sam falownik bateryjny Refusol, który ma moc ładowania i rozładowania 88 kW. Jak jest ze wspomnianą elastycznością? Równolegle można połączyć do 25 systemów, a także łączyć C230 i C130. Oznacza to, że korzystając z wersji C230 możesz utworzyć system o pojemności 5,75 MWh i mocy 2,2 MW.

BYD Commercial C130BYD Commercial C230
Pojemność netto117,9 kWh209,7 kWh
Moc88 kVA88 kVA   
Wymiary (wys. x sz. x gł.)   2 200 x 2 600 x 600 mm2 200 x 3 200 x 600 mm   

Ocenimy, jaki wybór jest dla Ciebie najlepszy

Oferujemy kalkulację komercyjnych projektów magazynowania energii i ocenę najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb. Ponadto doradzimy jak najoszczędniej korzystać z magazynu energii. Wszystko, czego potrzebujemy, to 15-minutowy profil zużycia energii oraz, co najważniejsze, rachunek za prąd. Na podstawie tych informacji zaproponujemy optymalne rozwiązanie z najkorzystniejszym wyborem systemu.

Jak przebiega instalacja

Cały proces montażu jest zwykle bardzo łatwy i szybki. Najpierw doświadczony instalator montuje stelaż i obudowę, wkłada moduły akumulatorowe i przygotowuje połączenie AC dla systemu magazynowania energii. Następnie przeszkolony zespół Memodo podłącza moduły, sprawdza napięcie, aktualizuje BMS, system sterowania oraz oprogramowanie sprzętowe falownika bateryjnego. Po czym ustawia monitoring, a na końcu uruchamia cały system.

Planowane nowości

Oprócz BYD commercial C130 i C230 spodziewamy się nowego wariantu systemu komercyjnego, który w przypadku awarii sieci będzie mógł przełączyć się na Backup w ciągu 10 ms. Nowy produkt powinien ukazać się na rynku po pierwszym kwartale 2021 roku. Do końca drugiego kwartału ma także pojawić się wariant hybrydowy z funkcją zasilania awaryjnego (backup). Jest więc na co czekać, dlatego zapraszamy do śledzenia naszego blogu. O nowościach informujemy również poprzez regularny newsletter.