Memodo czech blog

Aktualności z blogu Memodo

Targi fotowoltaiczne Smart Energy Forum

W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy gościliśmy na Targach Smart Energy Forum w Pradze. Zaprezentowaliśmy nasze najnowsze produkty – moduł Meyer Burger full black oraz falownik Sunways. Był to także przedsmak wydarzeń, które czekają nas w nadchodzącym roku. Już teraz zapraszamy na targi ENEX Nowa Energia w Kielcach w lutym 2022 roku.

Czytaj dalej
fotowoltaika będzie się opłacać

Zmiany na rynku energetycznym – czy w 2022 roku fotowoltaika będzie się opłacać?

Odkąd w czerwcu 2021 roku, rząd ogłosił zmiany w systemie rozliczania prosumentów, w branży OZE zawrzało. Projekt nowelizacji ustawy zakłada bowiem system zupełnie inny od dotychczasowego net-meteringu. Dodatkowo, ceny prądu wciąż szybują w górę, dotacje są coraz niższe, informacje coraz mniej zrozumiałe… Czy w 2022 roku fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Czytaj dalej

Fronius Tauro: Falownik do dużych projektów fotowoltaicznych

W lipcu firma Fronius wprowadziła na rynek falownik Fronius Tauro do komercyjnych systemów PV z hasłem „Hard shell, smart core”. Przeprowadziliśmy wywiad z Maximilianem Neuhausem z działu Sales System Technology firmy Fronius Germany, aby dowiedzieć się, co kryje się pod tym hasłem, a co istotniejsze, czego można się spodziewać po nowym falowniku.

Czytaj dalej

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać w 2021 roku?

Rok 2021 dla przedstawicieli branży PV to przede wszystkim czas wielu wyzwań. Obecnie największą bolączką jest ograniczona dostępność paneli fotowoltaicznych na rynku europejskim spowodowana opóźnieniami w dostawach z Azji. Jak z tym problemem radzi sobie jeden z największych dystrybutorów modułów PV i systemów magazynowania energii w Europie, firma Memodo?

Czytaj dalej
Meyer Burger: moduły opracowane w Szwajcarii, wyprodukowane w Niemczech

Meyer Burger: moduły opracowane w Szwajcarii, wyprodukowane w Niemczech

Szwajcarski producent Meyer Burger obiecuje moduły fotowoltaiczne „made in Europe” i bez wątpienia dotrzymuje słowa. W związku z tym, przedstawiamy Państwu pierwsze moduły fotowoltaiczne Meyer Burger, pokazujemy, jaka technologia za nimi stoi oraz jakie cele postawił sobie producent w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Czytaj dalej
Moduły Trina Vertex S

Trina Vertex S: mały rozmiar, duża moc

Trina Solar wprowadziła na początku roku swoje nowe, wysokowydajne moduły serii Vertex S. Są to pierwsze moduły z klasy mocy 400 Wp tego producenta i mają kilka specjalnych cech. W tym artykule poznasz najważniejsze informacje dotyczące serii Vertex S.

Czytaj dalej
BYD Commercial - magazynowanie energii dla firm

BYD Commercial – magazynowanie energii dla firm

Zainteresowanie samowystarczalnością energetyczną pojawia się zarówno w zwykłych gospodarstwach domowych, jak również w firmach. Wielkość systemów BYD Commercial często przekracza 100 kW mocy fotowoltaicznej i 100 kWh pojemności magazynowej. Pomimo zróżnicowanych i wysokich wymagań, akumulatory firmy BYD cieszą się dużą popularnością w tej kategorii. Przedstawiamy szczegóły oraz cenne rady na temat magazynów energii BYD Commercial.

Czytaj dalej
Mój Prąd 3.0 – warunki dotacji oraz dofinansowanie na farmy PV

Mój Prąd 3.0, ulga termomodernizacyjna oraz dofinansowanie na farmy PV

Nabór wniosków w kolejnej edycji programu Mój prąd ma trwać od początku lipca 2021 roku. Oficjalne założenia programu Mój Prąd 3.0 nie są jeszcze znane, ale NFOŚiGW podaje już pierwsze warunki dotacji. Czy z dofinansowania będą mogli skorzystać prosumenci, którzy zainstalowali system PV przed uruchomieniem nowego naboru? Przekazujemy główne informacje. Dodatkowo piszemy o możliwości dofinansowania na farmy fotowoltaiczne.

Czytaj dalej
PV 2021 rok – perspektywa Memodo: prognozy, produkty, dotacje

PV 2021 rok – perspektywa Memodo: prognozy, produkty, dotacje

Miniony rok był pełen zawirowań, a w Polsce jednocześnie trwa boom na fotowoltaikę. Na przełomie roku mówiono, że „PV 2021 rok będzie jeszcze lepszy”. Czy aby na pewno? Przedstawiamy prognozę na ten rok – koncentrujemy się na nowościach rynkowych, cenach, dostępności produktów i dotacjach. Jakie wyzwania nas czekają?

Czytaj dalej
Moduł Jolywood - bifacial z półogniwami N-type

Jolywood, Hollywood? Producent modułów Jolywood chce podbić rynek PV

Kim jest Jolywood? Jolywood jest największym producentem ogniw bifacjalnych typu N i naszym nowym partnerem. W tym artykule skupimy się na innowacyjnej technologii N-type. Zdradzimy również, gdzie nasz partner działa jak na razie w Europie i co sprawia, że ​​jego panele są odpowiednie do inwestycji typu brownfield.

Czytaj dalej
Magazyn energii stanowi nieodzowny element instalacji PV

Magazyn energii stanowi nieodzowny element instalacji PV

Instalacja fotowoltaiczna to nowoczesny sposób pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Umożliwia to zrównoważoną produkcję energii elektrycznej. Jeszcze odpowiedniejszym rozwiązaniem staje się fotowoltaika i magazyn energii, który przechowuje uzyskany prąd elektryczny. W naszej ofercie znajdziesz akumulatory wysokiej jakości dla sektorów domowego oraz komercyjnego.

Czytaj dalej

Newsletter

Zapisz się do newslettera Memodo i bądź zawsze na bieżąco: Subskrybuj!